آموزش فهرست مطالب خودکار در ورد

آموزش ایجاد فهرست مطالب خودکار در Word – فهرست اتوماتیک در نرم افزار ورد

اگر یکی از کاربران نرم افزار پرطرفدار Microsoft Office Word بوده باشید، حتما می دانید که یکی از مهارت های مهم در تایپ متون رسمی مانند کتاب ها، پایان نامه ها و … ایجاد فهرست مطالب خودکار از عناوین اصلی و فرعی موجود در سند می باشد به گونه ای که خود نرم افزار ورد، عناوین را یکی یکی در متن پیدا کرده و شماره صفحه مربوطه به هر تیتر را مقابل آن درج نماید. با یکی از آموزش های ویدیویی گروه آموزشی چکاوک یزد همراه باشید تا شما را با نحوه ساخت فهرست مطالب اتوماتیک در نرم افزار word و همین طور نحوه به روزرسانی فهرست آشنا سازیم.

روند کلی ایجاد فهرست مطالب خودکار در نرم افزار ورد به این صورت است که ابتدا باید به هر یک از عناوین اصلی و فرعی (headings) خود در سند، یک سبک (style) اختصاص دهید. به عنوان مثال عناوین اصلی متن که معمولا با فونت بزرگ تر و به صورت Bold در متن تایپ می شوند، سبک heading 1 اعمال می شود. به همین ترتیب برای عناوین فرعی heading 2 تا آخر. در واقع نرم افزار word با استفاده از همین style های اعمال شده کاربر است که مکان عناوین پاراگراف ها را در سند پیدا می کند و به طور خودکار شماره صفحه مربوط به آن را نیز درج می نماید.

یکی دیگر از مسائل مهم مربوط به ایجاد فهرست مطالب خودکار در نرم افزار ورد این است که اگر بعدا یکی از عناوین پاراگراف ها تغییر پیدا کرد یا شماره صفحه آن عوض شد، نرم افزار word باید فهرست مطالب خود را به روزرسانی (update) کند تا فهرست به درستی نمایش داده شود. ایجاد فهرست مطالب خودکار در سربرگ (تب) references (ارجاع) انجام می شود. به فهرست مطالب خودکار در نرم افزار word عبارت toc مخفف table of content نیز گفته می شود. در این فیلم آموزشی از گروه آموزشی چکاوک، تمامی موارد ذکر شده توضیح داده شده است. امید است که توانسته باشیم گامی هر چند کوچک در ارتقای مهارت های علمی و فنی شما برداشته باشیم.

دانشجویان و کارآموزان علاقمند می توانند در صورت تمایل به شرکت در دوره های آموزشی کامپیوتری حرفه ای گروه چکاوک به صورت دوره های عمومی و خصوصی در استان یزد و همچنین دوره های آنلاین از سراسر کشور از طریق راه ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشند.

جهت مشاهده فیلم آموزشی این بخش کلیک کنید.

مشاوره و ثبت نام

گروه آموزشی چکاوک
جهت کسب اطلاعات بیش تر و ثبت نام در دوره های آموزشی گروه چکاوک، با ما در ارتباط باشید: 09135182971

تنوع دوره ها

گروه آموزشی چکاوک
برگزاری این دوره آموزشی به صورت کلاس های عمومی و خصوصی در استان یزد و دوره های مجازی (آنلاین) از سراسر کشور ایران
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست