لوگوی گروه چکاوک یزد

Chakavak Educational Group

کلاس آموزش ایلوستریتور در یزد، دوره ای جذاب و حرفه ای

کلاس ایلوستریتور در یزد با اساتید متخصص و حرفه ای در زمینه گرافیک دیجیتال و طراحی های برداری به صورت حضوری و آنلاین در گروه آموزشی چکاوک برگزار می شود. علاقمندان به ثبت نام می توانند با شماره تماس مجموعه در ارتباط باشند.

 

در حال ثبت نام برای دوره آموزشی جامع ایلوستریتور، بهمن 1401

 

ثبت نام در این کلاس: 09135182971

 

ایلوستریتور چیست؟ معرفی نرم افزار Illustrator

 

نرم افزار پرطرفدار ایلوستریتور که برخی آن را با نام ایلاستریتور یا ایلاستریتر می شناسند، طراحی و ساخته شده در کمپانی قدرتمند Adobe است. همان مجموعه ای که نرم افزار بسیار مشهور فتوشاپ (Adobe Photoshop) را ساخته است. تا همین جا مشخص می شود که نرم افزار ایلوستریتور چه قدر قدرتمند است. اما نکته مهم این جاست که نرم افزار illustrator جزو مجموعه نرم افزارهای گرافیکی برداری (Vector) است.

لوگوی نرم افزار ایلوستریتور
لوگوی نرم افزار ایلوستریتور

 

به این معنی که شما می توانید از یک صفحه (بوم) کاری سفید و خام، طراحی خود را با استفاده از ابزارهای برداری موجود در نرم افزار شروع کنید. پروژه هایی مانند طراحی لوگو، طراحی شخصیت ها و محیط انیمیشن ها و بازی های کامپیوتری، طراحی نماد و آیکون، طراحی رابط کاربری (UI) اپلیکیشن های موبایل و وب سایت ها و …

 

مقایسه گرافیک پیکسلی با گرافیک برداری

 

تصاویری که با دوربین های موبایل یا دوربین های حرفه ای دیجیتال گرفته می شوند از مجموعه ای از نقاط مربعی کوچک رنگی تشکیل می شوند که به هر کدام از آن ها یک پیکسل (Pixel) گفته می شود. حال اگر سایز یک تصویر پیکسلی را از اندازه اصلی خود، افزایش دهید، افت کیفیت را شاهد خواهید بود چرا که عکس شما پیکسل کم دارد و این پیکسل ها باید با استفاده از هوش مصنوعی نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، محاسبه شده و تولید شوند. لذا پیکسل های ساخته شده، جزو پیسکل های طبیعی خود عکس نیست که توسط دوربین گرفته شده باشند، پس افت کیفیت داریم.

در مقابل طرح های برداری یا وکتور اصلا پیکسل ندارند، بلکه با استفاده از منحنی ها و فرمول های ریاضی ساخته می شوند. لذا در کنار حجم کم تر نسب به تصاویر پیکسلی، با افزایش سایز طرح برداری حتی تا چند هزار برابر هم هیچ افت کیفیتی در کار نیست. خب حالا کاربرد هر یک از نرم افزارهای طراحی پیکسلی و برداری در کجا هستند؟

 

کاربرد نرم افزارهای پیکسلی و برداری

 

در نرم افزارهای گرافیک پیکسلی مانند فتوشاپ، شما معمولا نیاز به یک سری تصاویر برای مونتاژ کردن، تلفیق کردن (Photo Manipulation)، ویرایش رنگ ها و نورهای عکس و … دارید که این تصاویر خود از دوربین های موبایل یا دوربین های ویژه عکاسی و فیلمبرداری گرفته شده اند، پس پیکسلی هستند. بنابراین سر و کار اصلی نرم افزارهای گرافیک پیکسلی مانند Photoshop ویرایش این گونه عکس های پیکسلی هستند. هر چند شما در نرم افزار فتوشاپ نیز، با استفاده از ابزار قدرتمند و نسبتا دشوار Pen می توانید طرح های برداری را ترسیم کنید. اما در نظر داشته باشید که تخصص اصلی فتوشاپ، گرافیک برداری نیست. بلکه نرم افزار Adobe Illustrator متخصص این کار است.

 

از طرفی همان طور که گفته شد شما در نرم افزارهای برداری مانند ایلوستریتور یا کورل دراو (Corel Draw) می توانید با استفاده از ابزارهای موجود، طرح های خود را از ابتدا ترسیم و نقاشی کنید. به طور خلاصه می توان برخی از کاربردهای نرم افزار ادوبی ایلوستریتور را به این صورت بیان کرد:

 • طراحی لوگو (آرم)
 • طراحی نشانه و آیکون (Icon)
 • طراحی کارت ویزیت
 • طراحی ست اداری
 • طراحی شخصیت ها و فضاهای انیمیشن ها و بازی ها
 • طراحی فونت (Font)
 • طراحی رابط کاربری برنامه های موبایل و سایت ها
 • طراحی اینفوگرافیک

که در سطح حرفه ای و پیشرفته کلاس ایلوستریتور در یزد توسط گروه آموزشی چکاوک، اکثر موارد ذکر شده به صورت کاملا عملی و پروژه محور آموزش داده خواهد شد.

کلاس های ایلوستریتور در یزد
کلاس های ایلوستریتور در یزد

 

آموزش ایلوستریتور در یزد با پشتیبانی VIP

 

دوره آموزشی ایلوستریتور در گروه آموزشی چکاوک از سطح مقدماتی تا پیشرفته و از سطح صفر تا صد، بدون نیاز به پیش زمینه تخصصی برگزار می شود. این دوره به دو روش کلی حضوری و آنلاین تشکیل می شود. کلاس های حضوری شامل کلاس عمومی، نیمه خصوصی و خصوصی است که در ادامه توضیحات دقیق تری از هر روش ارائه خواهیم داد.

 

انواع روش های برگزاری کلاس ایلوستریتور در یزد

 

آموزش ایلوستریتور

 

 • کلاس عمومی: آموزش ایلوستریتور در این روش به طور میانگین با 5 تا 10 دانش پذیر انجام می گیرد.
 • کلاس خصوصی: این کلاس ها به صورت تک نفره تشکیل می شود. در کلاس های خصوصی، دانش پذیران می توانند با توجه پیش زمینه قبلی خود از گرافیک دیجیتال و نرم افزار Illustrator ، سرفصل های گروه چکاوک را سفارشی سازی کنند. به این معنی که دقیقا همان مواردی را آموزش ببینند که نیاز دارند. تاریخ شروع و پایان دوره و روز و ساعت برگزاری کلاس ها با توافق استاد دوره و دانش پذیران صورت می گیرد.
 • کلاس نیمه خصوصی: این کلاس ها نیز تقریبا شبیه به کلاس های خصوصی ایلوستریتوراست. با این تفاوت که بین 2 تا 4 دانش پذیر تشکیل خواهند شد.
 • کلاس آنلاین: کلاس های آنلاین هم به صورت تک نفره (خصوصی) و هم به صورت آنلاین (چند نفره) در یکی از سامانه های برگزاری کلاس آنلاین تشکیل می شوند.

 

پشتیبانی VIP گروه آموزشی چکاوک، حتی پس از پایان دوره آموزشی

 

شاید با خود بپرسید که اگر پس از پایان دوره آموزشی ایلوستریتور، در پروژه های مشتریان و محل کارم به مشکل برخوردم چه می شود؟ شما دانش پذیران محترم حتی پس از اتمام دوره آموزشی خود، همچنان می توانید از پشتیبانی حرفه ای گروه چکاوک بهره مند شوید.

 

فارغ از این که کلاس ایلوستریتور را به چه روشی شرکت کرده باشید، در تمامی روش هایی که در بالا ذکر شد، همه دانش پذیران به صورت مستقیم از سوی استاد دوره و کارشناسان فنی گروه چکاوک پشتیبانی خواهند شد. در حال حاضر دانش پذیران می توانند سوالات، اشکالات و تمرین های خود را در گروه های پشتیبانی واتس اپ مطرح کنند. حتی پس از پایان دوره می توانید پشتیبانی خود را ادامه دهید. مطرح کردن سوالات و اشکالات در گروه پشتیبانی عمومی به صورت رایگان و پشتیبانی VIP خصوصی با هزینه بسیار پایین انجام خواهد شد.

 

سرفصل های کلی و سطوح آموزشی این دوره

 

کلاس های ایلوستریتور گروه آموزشی چکاوک با دو سطح کلی مقدماتی و پیشرفته برگزار می شوند. در سطح مقدماتی با محیط نرم افزار، ابزارها، پنل ها و در کل اصول کار با خود نرم افزار آشنا خواهید شد. اما در دوره پیشرفته، به صورت عملی و پروژه محور، چندین مثال واقعی از طراحی برداری آموزش داده می شود. مانند طراحی کارت ویزیت، لوگو، شخصیت انیمیشن ها و بازی ها، UI اپلیکیشن های موبایل و …

 

پس از شرکت در این دوره، چه بیزینس هایی را می توانم راه اندازی کنم؟

 

اگر علاقمند به استخدام شدن در شرکت های خصوصی هستید، با آموزش هایی که در این دوره می بینید به ویژه پروژه های سطح پیشرفته به همراه مدرک معتبری که دریافت خواهید کرد، به راحتی می توانید در یکی از شرکت های خصوصی با زمینه های زیر استخدام شوید:

 • دفاتر فنی
 • شرکت های طراحی، تبلیغاتی و چاپ
 • شرکت های انیمیشن سازی
 • شرکت های بازی سازی (PC و موبایل)
 • و …

اما اگر علاقمند به راه اندازی کسب و کار مستقل خود هستید، می توانید به روش های مختلفی کسب درآمد کنید از جمله:

 • فریلنسری در سایت هایی مانند پونیشا
 • راه اندازی وب سایت شخصی برای گرفتن پروژه از مشتریان
 • فروش فایل های آماده (موکاپ) خود در سایت یا پیج اینستاگرام

و …

کسب درآمد از ایلوستریتور
کسب درآمد از ایلوستریتور

 

گرفتن مدرک معتبر ایلوستریتور پس از پایان دوره

 

دانش پذیران علاقمند به دریافت مدرک، پس از پایان دوره آموزشی، به آزمون فنی حرفه ای معرفی خواهند شد. با پاس شدن در امتحانات تئوری و عملی فنی و حرفه ای، پس از مدت کوتاهی، مدرک معتبر ایلوستریتور به شما تحویل داده خواهد شد. همان طور که می دانید این نوع مدارک بسیار معتبر بوده و بسیاری از سازمان ها و شرکت ها آن را قبول دارند.

 

لوکوی گروه آموزشی چکاوک
لوکوی گروه آموزشی چکاوک

ویژگی های منحصر به فرد دوره آموزشی Adobe Illustrator گروه آموزشی چکاوک

از جمله مزایای شرکت در این دوره:

تدریس از سطح صفر و بدون پیش نیاز تخصصی
آموزش ایلوستریتور به زبان ساده و در عین حال فنی
ارائه مدرک معتبر ایلوستریتور از سازمان فنی و حرفه ای
پشتیبانی حرفه ای در طول دوره و پس از آن
سیستم های آموزشی مجهز و اینترنت OWA پر سرعت در شعبه حضوری آموزشگاه

 

پیش نیاز شرکت در این دوره آموزشی

 

همان طور که قبلا نیز گفته شد، این دوره از سطح صفر و بدون پیش نیاز تخصصی برگزار می شود. اما چنان چه با نرم افزار فتوشاپ نیز آشنایی نسبی داشته باشید، کار شما در طراحی حرفه ای تر خواهد بود. جهت آشنایی و یا ثبت نام در دوره های آموزشی فتوشاپ جامع، این جا کلیک کنید. لازم به یادآوری است که از آن جایی که دوره پیش رو یک دوره تخصصی گرافیک است، آشنایی عمومی با ویندوز 7 یا ویندوز 10 و اینترنت الزامی است.

 

ثبت نام در کلاس های کامپیوتر یزد

 

روش ثبت نام آموزش ایلوستریتور در یزد

 

جهت ثبت نام کلاس ایلوستریتور در یزد می توانید با شماره تماس بالای سایت با ما در ارتباط باشید و یا این که فرم زیر را پر کنید تا در اولین فرصت برای ارائه مشاوره و اطلاعات بیشتر با شما تماس بگیریم.

 

گروه چکاوک یزد

درخواست ثبت نام دوره آموزشی

با پر کردن فرم زیر، کارشناسان گروه چکاوک با شما تماس خواهند گرفت.
 • جهت برقراری تماس با شما
 • قصد ثبت نام در چه دوره آموزشی را دارید؟
 • با چه روشی قصد شرکت در کلاس ها را دارید؟
 • توضیحات تکمیلی خود را می توانید در این قسمت وارد کنید.
 • لطفا تیک گزینه زیر را بزنید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست