کلاس آنلاین مهارت های هفت گانه ICDL ویژه بازار کار و آزمون های استخدامی

کلاس آنلاین ICDL در دپارتمان آموزش های مجازی گروه چکاوک، مناسب آزمون های استخدامی سازمان های دولتی و ورود به بازار کار طراحی شده است. این دوره می تواند شما را برای امور اداری و دفتری به حد بسیار خوبی آماده کند تا به امید خدا در شغل خود موفقیت بیشتری کسب کنید.

در محتوای پیش رو به سوالات زیر پاسخ داده ایم:

 • دوره مهارت های هفت گانه ICDL چیست؟
 • این دوره شامل چه مهارت هایی می شود؟
 • سرفصل های آموزشی این دوره چیست؟
 • کلاس آنلاین ICDL به چه روشی برگزار می شود؟
 • در این کلاس با کدام ورژن ویندوز و نرم افزارهای آفیس کار می شود؟
 • چگونه می توانم در این کلاس آنلاین شرکت کنم؟
 • آیا برای شرکت در این دوره، تجهیزات خاصی لازم است؟
 • آیا این دوره پشتیبانی دارد؟
 • آیا پس از پایان کلاس، می توان به فیلم های ضبط شده جلسات قبل دسترسی داشت؟
 • آیا پس از گذراندن این دوره، می توان در آزمون های استخدامی شرکت کرد؟
 • آیا با گذراندن این دوره، می توان کارهای اداری سازمان ها و شرکت ها را به خوبی انجام داد؟
 • آیا کلاس مجازی ICDL ویژه بازار کار و به صورت کاربردی طراحی شده است؟
 • پیش نیاز شرکت در دوره آموزشی مجازی ICDL چیست؟

اگر شما هم به دنبال پاسخ یکی یا چند تا از سوال های بالا هستید، این مقاله می تواند به شما کمک خوبی کند.

مهارت های هفت گانه ICDL چیست؟

کلمه ICDL مخفف International Computer Driving License به معنی گواهینامه بین المللی کاربری کامپیوتر است. این دوره شامل هفت مهارت اساسی و ضروری برای کار و زندگی در قرن بیست و یکم است. آموزش های این دوره مباحثی را شامل می شود که با یادگیری آن می توانید با تسلط بسیار خوبی، با سیستم های کامپیوتری کار کنید و از پس امور روزمره، اداری، شرکتی و دفتری خود برآیید. تقریبا می توان گفت دوره آموزشی ICDL، اولین دوره ای است که هر کسی که تمایل به ورود به حوزه کار با کامپیوتر را دارد، باید آن را بگذراند.

دوره آموزشی کاربر ICDL

کلاس آنلاین ICDL شامل چه مهارت هایی است؟

همان طور که احتمالا شنیده اید، دوره ICDL به دوره مهارت های هفت گانه نیز معروف است. این دوره هفت مهارت مورد نیاز برای کار با کامپیوتر را به شما آموزش می دهد. این مهارت ها عبارتند از:

دوره ICDL درجه 2 (سطح یک)

 • مبانی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 • ویندوز
 • اینترنت و ایمیل

دوره ICDL درجه 1 (سطح دو)

چهار نرم افزار از مجموعه نرم افزارهای آفیس (Office) از کمپانی مایکروسافت شامل:

 • نرم افزار ورد (Word): برای تایپ، صفحه آرایی، کشیدن جدول، رسم اشکال هندسی، دیاگرام ها، فلوچارت ها و …
 • نرم افزار اکسل (Excel): انجام محاسبات ریاضی روی داده ها، ذخیره داده ها در قالب جداول، مرتب سازی داده ها، محدود کردن داده ها به شرایط مورد نظر، اعتبار سنجی ورود داده ها، رسم نمودار از داده ها و …
 • نرم افزار پاورپوینت (PowerPoint): طراحی فایل های ارائه مناسب برای سخنرانان و ارائه دهندگان مطالب و …
 • نرم افزار اکسس (Access): ذخیره داده ها در قالب جداول پایگاه داده (database)، استخراج داده ها با شرایط مورد نظر، ارائه گزارش و …

البته اخیرا سطوح یک و دو این دوره با هم ادغام شده اند و تحت عنوان کاربر ICDL به صورت جامع و هفت مهارت برگزار می شود.

آموزش نرم افزارهای مایکروسافت آفیس

در این کلاس، کدام نسخه از ویندوز و نرم افزارهای آفیس آموزش داده می شود؟

شاید سوال باشد که در این کلاس، کدام نسخه (ورژن) از ویندوز و نرم افزارهای آفیس در سطح دو آموزش داده می شود. امروز اکثر سیستم های موجود در سازمان های دولتی، ویندوز 7 است. به همین منظور در این کلاس نیز، با Windows 7 کار خواهد شد. البته در شرایطی نیاز بسته به توافق اکثریت کارآموزان، می توان آن را با Windows 10 جایگزین کرد.

نرم افزارهای مایکروسافت آفیس (Microsoft Office) نیز از نسخه 2010 به بعد، با وجود تفاوت های بسیار کم در ظاهر نرم افزار، اکثر قابلیت ها و کاربردهای اصلی یکسان است. به همین دلیل خیلی نسبت به ورژن آموزش داده شده نباید حساسیت داشت. در کلاس آنلاین ICDL پیش رو سعی می شود از نسخه های جدید نرم افزارهای آفیس استفاده شود.

ثبت نام کلاس آنلاین ICDL

معرفی دوره کلاس آنلاین ICDL گروه آموزشی چکاوک

همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، برای ورود به دنیای کار با کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT) نیاز به دانش خوبی در این زمینه است تا بتوان با تکنولوژی های روز به خوبی کار کرد و از آن در راحت شدن امور روزمره و زندگی لذت برد. به جرأت می توان گفت بدون تسلط نسبی روی مهارت های ICDL زندگی دیجیتالی قرن بیست و یکم برایمان سخت خواهد شد. امروز دیگر کسی برای جابجا کردن مقداری پول، در صف طولانی بانک نمی ایستد! امروزه دیگر کمتر کسی نمودارهای ریاضیاتی و آماری خود را به طور دستی رسم می کند، با خطاهای احتمالی که انسان دارد و بسیاری از مسائل این چنینی.

پس چه باید کرد؟ یادگیری و آموزش دیدن یکی از مهارت هایی است که باید در شخصیت افراد نهادینه شود. ما با آموزش دیدن، خیلی حرفه ای می توانیم در شغل خود کار کنیم و خیلی بهتر می توانیم زندگی کنیم و از آن لذت ببریم. همان طور که گفته شد دوره آموزشی ICDL، هفت مهارت اصلی و مورد نیاز برای کار با سیستم های کامپیوتری را به شما آموزش می دهد و شما را برای این زمینه آماده می کند.

کلاس ICDL ویژه آزمون های استخدامی

اما مشکل این جاست که بسیاری از کلاس های مهارت های هفت گانه ICDL که به وفور این روزها یافت می شوند، مناسب بازار کار، آزمون های ورودی استخدامی و مصاحبه ها نیستند. این که شما یک سری مفاهیم تئوری و عملی که در دنیای واقعی به کار شما نیاید، به شما آموزش داده شود، قطعا در آینده کمک چندانی به شما نخواهد کرد که هیچ، بلکه شما فقط بخش زیادی از وقت و هزینه خود را تلف کرده اید.

خوشحالیم که دوره آنلاین ICDL نیز همانند اکثر دوره های گروه آموزشی چکاوک، مناسب بازارکار طراحی شده است. در این دوره، به شما مهارت هایی آموزش داده خواهد شد که به احتمال زیاد در کارهای روزمره شخصی، اداری، دفتری و آزمون های استخدامی خود به آن نیاز خواهید داشت. پشتیبانی شرکت کنندگان در طول دوره، می تواند تا حد زیادی نگرانی های شما را از بابت مشکلات احتمالی خود در کار، کم کند.

دوره آموزشی آنلاین مهارت های هفت گانه ICDL

دوره آموزشی آنلاین ICDL به چه روشی برگزار می شود؟

این دوره به صورت آنلاین همزمان برگزار می شود. به این معنی که در یک زمان مشخص شده از سوی آموزشگاه، کارآموزان و مدرس به طور همزمان در کلاس حاضر می شوند. استاد محترم صفحه دسکتاپ (desktop) خود را به اشتراک می گذارند و تدریس می کنند. کارآموزان نیز چنان چه در حین تدریس، سوالی یا اشکالی داشتند، می توانند به صورت متنی در بخش چت باکس یا به صورت صوتی (در صورت داشتن میکروفون) بپرسند.

کلاس های آنلاین گروه آموزشی چکاوک در پلتفرم های مختلف کلاس آنلاین برگزار می شود که بسته به تعداد افراد شرکت کننده در کلاس و یک سری شرایط دیگر، یک از آن ها برای دوره جدید انتخاب می شود. در صورت لزوم، نحوه ورود به کلاس آنلاین و کار با آن به صورت فیلم آموزشی، قبل از شروع جلسه اول به کارآموزان داده خواهد شد.

آیا شرکت در این دوره برای انجام امور اداری سازمان ها کفایت می کند؟

بله، تمامی مفاهیم و مهارت هایی که برای انجام امور اداری لازم است در قالب مهارت های هفت گانه آموزش داده خواهد شد. با یادگیری مهارت های این دوره، می توانید به خوبی کارهایی چون تایپ نامه های اداری و صفحه آرایی آن ها، جدول کشی، فاکتورنویسی، رسم نمودارهای آماری، محاسبات ریاضی روی داده ها، تهیه فایل های پاورپوینت برای ارائه، ایجاد فایل پایگاه داده (دیتابیس) و … را انجام دهید.

تجهیزات لازم برای شرکت در کلاس آنلاین ICDL

آیا برای شرکت در این دوره، تجهیزات خاصی لازم است؟

داشتن کامپیوتر یا لپ تاپ با اینترنت سرعت خوب، از حداقل های لازم برای شرکت در این کلاس است. حداقل پهنای باند (سرعت) اینترنت لازم برای دریافت روان آموزش های کلاس، 4 مگ است. اما با اینترنت 2 مگ هم می توان در کلاس شرکت نمود با این تفاوت که شاید آموزش های استاد خیلی روان برای شما اجرا نشوند. در صورتی که با لپ تاپ وارد کلاس آنلاین می شوید، معمولا خود لپ تاپ ها، میکروفون قابل قبول برای صحبت کردن به صورت صوتی در کلاس را دارند. چنان چه با کامپیوترهای رومیزی وارد کلاس می شوید، نیاز به یک میکروفون جداگانه خواهید داشت. البته در صورتی که نیاز دارید به صورت صوتی، اشکالات خود را از استاد بپرسید و در مباحث کلاس شرکت کنید وگرنه به صورت تایپ متنی هم می توان در کلاس شرکت نمود.

آیا برای شرکت در کلاس آنلاین ICDL پیش زمینه خاصی از کامپیوتر لازم است؟

خیر. همان طور که پیش تر گفته شد، دوره ICDL تقریبا اولین دوره ای است  که برای آشنایی با دنیای بزرگ کامپیوتر گذرانده می شود و برای شرکت در این کلاس، هیچ پیش زمینه ای از کامپیوتر نیاز نیست اما چنان چه از دانش زبان انگلیسی نسبتا خوبی برخوردار باشید، روند یادگیری شما بسیار آسان تر خواهد بود اما با این حال دانش زبان انگلیسی خاصی لازم نیست و در حد زبان انگلیسی دبیرستان و یا دانشگاه کفایت می کند.

پیش نیاز شرکت در کلاس ICDL
پشتیبانی کلاس ICDL

آیا این دوره پشتیبانی دارد؟

بله، تمام کارآموزان شرکت کننده در این کلاس، در همان ابتدای دوره عضو گروه پشتیبانی دوره خواهند شد. این گروه در یکی از پیام رسان ها مانند واتس اپ (whats app) تشکیل می شود. کارآموزان می توانند سوالات و اشکالات خود را در این گروه از استاد دوره بپرسند و همین طور تمرین های خود را در گروه و یا پی وی (شخصی) استاد به اشتراک بگذارند تا مورد بررسی قرار گیرد.

ضبط فیلم تمامی جلسات کلاس

به جهت دسترسی راحت تر کارآموزان دوره به مباحث تدریس شده در هر جلسه، تمامی جلسات کلاس از سوی مجموعه ضبط می شود و پس از هر جلسه، به صورت لینک های دانلود در اختیار کارآموزان قرار می گیرد.

روش ثبت نام در این کلاس آنلاین

علاقمندان به شرکت در این دوره، می توانند با شماره تلفن گروه آموزشی چکاوک (واقع در هدر سایت) تماس بگیرند یا فرم انتهای همین صفحه را پر کنند تا کارشناسان ما با آن ها تماس بگیرند.

پیش ثبت نام کلاس های آنلاین

با پر کردن فرم زیر، کارشناسان گروه چکاوک با شما تماس خواهند گرفت.
 • قصد ثبت نام در چه دوره آموزشی را دارید؟
 • توضیحات تکمیلی خود را در این قسمت وارد کنید
 • لطفا تیک گزینه زیر را بزنید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست