گرفتن کوئری در اکسس

گرفتن یک کوئری ساده در اکسس – ایجاد یک query در access

یکی از اهداف ایجاد بانک های اطلاعاتی یا Database، ورود داده های انبوه در جداول مختلف نرم افزارهای دیتابیس چون نرم افزار اکسس و استخراج گزارش های مختلف از آن است. لازمه گرفتن یک پرس و جو (کوئری) در نرم افزار access این است که ابتدا دو یا چند جدول را که نقاط اتصال مشترکی با هم دارند، به یکدیگر پیوند دهیم.

در مثالی که در ویدیویی آموزشی زیر از گروه چکاوک خواهید دید، دو جدول با نام های جدول مشتری و جدول فاکتور به همدیگر پیوند خورده اند. جدول مشتری، حاوی اطلاعات پرسنلی مشتری است و جدول فاکتور، اطلاعات خرید و فروش هر مشتری در هر تراکنش. در جدول مشتری، کد مشتری را به عنوان کلید اصلی (Primary Key) در نظر گرفته ایم، چرا که در هر شرکت یا فروشگاه، به هر مشتری یک کد منحصر به فرد (بدون تکرار) اختصاص داده می شود. اما در جدول فاکتور، کد مشتری نمی تواند به عنوان کلید اصلی در نظر گرفته شود. دلیل آن را در ویدیویی آموزشی زیر خواهید یافت.

دقت داشته باشد که در زمان ایجاد query ها در نرم افزار اکسس، چنان چه شرط های خود را در یک ردیف مقابل بخش Criteria قرار دهید، به این معنی است که بین شروط تعریف شده شما، عملگر منطقی and برقرار باشد؛ یعنی تمام شرط های وارد شده باید داخل رکوردهای جداول صدق کنند تا نرم افزار access آن ها را به عنوان نتیجه نهایی query نمایش دهد.

اما اگر شرطی در ردیف or قرار داده شود، همان طور که از نام آن پیداست، بین عملگرهای این ردیف، عمگر منطقی or برقرار خواهد بود، در این صورت نرم افزار اکسس، رکوردهایی از جدول را به عنوان نتیجه نهایی کوئری بازخواهد گرداند، که حداقل یکی از شرط های query در رکوردهای جداول متصل درست باشد.

امیدواریم در گروه آموزشی چکاوک بتوانیم میزبان خوبی برای دوره های آموزشی تخصصی کامپیوتری شما دانشجویان علاقمند از استان یزد (در دوره های عمومی و خصوصی) و همچنین سایر دانشجویان عزیز از سراسر کشور (در دروه های مجازی و آنلاین) باشیم. یکی از اهداف مهم گروه چکاوک یزد، به کارگیری آموزش های به روز و پرمحتوا است تا به یکی از متخصصین برجسته حوزه کاری خود تبدیل شوید. قطعا نظرات و پیشنهادات شما دانشجویان عزیز، گروه آموزشی چکاوک را در تحقق این رسالت مهم یاری خواهد داد.

جهت مشاهده فیلم آموزشی این قسمت، کلیک کنید.

مشاوره و ثبت نام

گروه آموزشی چکاوک
جهت کسب اطلاعات بیش تر و ثبت نام در دوره های آموزشی گروه چکاوک، با ما در ارتباط باشید: 09135182971

تنوع دوره ها

گروه آموزشی چکاوک
برگزاری این دوره آموزشی به صورت کلاس های عمومی و خصوصی در استان یزد و دوره های مجازی (آنلاین) از سراسر کشور ایران
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .

فهرست