نام و یاد خدای مهربان، آرام بخش قلب هاست. بسیار خرسندیم که با یکی دیگر از سری فیلم های آموزشی رایگان در گروه چکاوک یزد در خدمت شما دانشجویان و کارآموزان عزیز خواهیم بود. در این ویدئوی آموزشی، قصد داریم شما را با یکی از فیلترهای جذاب نرم افزار فتوشاپ (Adobe Photoshop) به اسم فیلتر displace آشنا سازیم. خوشحالیم که گروه چکاوک را همراهی می کنید.

معرفی می کنیم: فیلتر displace از نرم افزار فتوشاپ

هدف از displace filter در نرم افزار photoshop این است که یک فایل با پسند فتوشاپ یعنی psd را به عنوان الگو یا map بر روی لایه ای دیگر از سند شما قرار دهد، به گونه ای که لایه شما کاملاً پستی و بلندی های الگو یا map شما را حفظ می نماید. به عنوان مثال در فیلم آموزشی که در ادامه خواهید دید، یک الگوی پرده شکل را بر روی لایه متنی به صورتی درج کرده ایم که انگار پرده از اول متن نوشته شده بر روی آن را داشته است.

شروع کار با فیلتر displace در Photoshop

همان طور که در فیلم آموزشی پیش رو خواهید دید، ابتدا یک عکس پرده قرمز رنگ را داخل فتوشاپ باز می کنیم، سپس با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+U غلظت رنگ پرده را بر می داریم (Desaturate) سپس با استفاده از فیلتر محو کننده Gaussian Blur کمی حالت تار مانند به پرده می دهیم تا خیلی پستی و بلندی های آن در نتیجه نهایی تو ذوق نزند. سپس این فایل پرده را با فرمت .psd ذخیره می کنیم تا به عنوان یک الگو (map)، آن را بر روی یک لایه متنی قرار دهیم. حال لایه متنی مد نظر خود را با راست کلیک بر روی لایه Rasterize می کنیم تا به یک لایه عادی تبدیل شود وگرنه قادر به اجرای فیلتر displace بر روی آن نخواهیم بود. سپس با اجرای فیلتر displace نرم افزار photoshop کادر محاوره ای را باز خواهید کرد که در آن خواهیم توانست برخی تنظیمات نگاشت (mapping) فایل پرده بر روی لایه متنی را تنظیم کنیم. فیلم آموزشی زیر بر اساس یک ویدئوی آموزشی از یکی از برجسته ترین اساتید گرافیک و فتوشاپ در ایران (استاد یاسر دلباز) تهیه شده است. با گروه چکاوک همراه باشید.

آموزش فیلتر displace در فتوشاپ

کلاس آموزش فتوشاپ حرفه ای در گروه چکاوک یزد

ثبت نام در دوره های آموزشی حرفه ای کامپیوتر

دانشجویان و کارآموزان عزیز می توانند در صورت تمایل به ثبت نام در یکی از دوره های آموزشی حرفه ای گروه چکاوک با شماره تلفن 09135182971 در تماس باشند و یا با تکمیل فرم تماس با ما (کلیک کنید)، منتظر تماس از سوی کارشناسان گروه چکاوک باشند. امیدواریم بتوانیم میزبان خوبی برای دوره های آموزشی رایانه ای شما عزیزان باشیم.

جهت مشاهده فیلم آموزشی این قسمت، کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست